İZMİR İN KIZLARININ GÜZELLİĞİ NEDENMİİİİİ?????

NESRİN EMNİYETLİ

nesrinemniyetli@gmail.com

 

Nerede olursanız olun İzmirli olduğunuzu söylediğiniz an size bakan gözler başka bakmaya,dinleyen kulaklar başka dinlemeye başlar..

Boşuna dememiş rahmetli Cahit Külebi;

”izmirin denizi kız, kızı deniz
sokakları hem kız hem deniz kokar. ”diye

Batılı kızlardır İzmir kızları.Adamın içini hoş,gönlüne ferman,gözlerinede bayram ettirir.

Peki İzmir kızları neden bu kadar güzel,işveli,dikkat çekicidir?Bir İzmirli olarak çok büyük bir zevkle araştırıp beğeninize sundum buyrun efenimmmmm:))))

-ÖZGÜVEN…

En büyük sebeplerden biri ÖZGÜVEN…İzmirde çocukluktan itibaren kendilerine duydukları güven ile yetişiyor bizim kızlarımız…Ve bu güven bizim kızları güzelleştirir….

Biz İzmirli aileler çocuklarımızı eğitimli ve baskı altında büğütmediğimiz için çocuklarımız EZİK yetişmez.

-BAKIM….

Hep bakımlıdırlar.Bakım dediğimiz boya küpüne girmek değil temizlik ve bakımlı görünmek en buyuk kuraldır.

Yeri geldiğinde pijama ile çıkar yerine görede kırmızı rujlarını sürdülermi dünya dursa bile hiçbişeyi umursamazlar ve kırmızı ruju sürmek zorunda olmadıklarını diğer kızlardan çok daha iyi bilirler…

İzmirli kızlar güzel görünmek için kendilerini pek fazla yormazlar.Çünkü kendileri ile barışıktırlar (balll gibi güzelim) deyip kendilerini şımartma yetileri çok fazladır..

Kısacacı güzelliklerini nasıl sunacağını çok iyi bilirler,pek çok şehir kızlarından çok daha iyidirler,rahatlık ve güzelliklerinden emin olmaları…

EĞİTİM…

İzmirde eğitimsiz kız bulamayacağınız kadar azdır.Eğitim seviyesinin yüksek oluşu temel sebeplerden biridir.

Entelektüel kızlardır. Çoğu kitap kurdudur. Kitap sevmeyenine rastlarsanız mutlaka iyi müzikten anlıyordur.

Aktiviteden aktiviteye koşarlar. Sıkıcı bir sergiyi bile güzelleştirmesini bilirler.

Mutlaka sanatsal bir yetenekleri vardır. Ya iyi şarkı söylerler ya da dans ederler. Oyunculuk konusundaki başarıları, genlerden gelir. Annelerine çekerler. Hayat onlar için bir sahnedir.

ZEKA….

Zekalarını kanıtlamaya asla çalışmazlar,asla buna ihtiyaçları yokturzaten onunla ilk karşılaşmanda bunu kesinlikle anlarsın.

Eğer İzmir kızını gıcık ettiysen yandın:)) kesinlikle susmayı değil,konuşmayı dene sessiz kalman onu daha çok gıcık edecektir..

TARZ…

Güzel giyinmesini bilen kadınlardır bizim kızlar. Öylesine değil, gerçekten giyinirler. Kokoş olmak mı? Bir İzmirli kıza bu sıfatı bir kere bile yakıştıramazsınız.Sadece elbise giyince zarif olunmayacağını bilen kızlardır. Onlar her halleriyle zarafet timsalidir. Zaten bunu bilip buna göre oynarlar. Göz kırpışlarında bile bir incelik, bir nezaket vardır.

Topuklu ayakkabıyla yürümek, onlar için hiçbir zaman zor olmaz. Ama yanlarında babet taşımayı bilecek kadar da akıllıdırlar. Ne olur ne olmaz.Mini şort en çok onlara yakışır. Çünkü spor yaptıkları için bedenleri hep narin, kıvrımlı ve göz alıcıdır.

EĞLENCE…

İyi yemekten, içkiden ve mekanlardan anlarlar. O yüzden ajandaları hep dolu, etrafları hep kalabalıktır.

Kafalarının moduna göre gezme işini bir tek izmirli kızlar bilir.Sinema niyeti ile çıkıp Kendini çeşmede bulan türlerdir bizim kızlar.

NOT:(Tehlikedirler. Ama erkekler tehlikeyi sever. Onlarla maceradan maceraya sürüklenebilir ve kendinizi hiç olmadığınız kadar özgür hissedebilirsiniz.)