MOR VE ÖTESİ (2018 YAZINA DAMGASINI VURACAK RENK AÇIKLANDI)

BU YAZ HER YER MOR VE ÖTESİ OLACAK……
HER YIL SEZONUN ÖNE ÇIKACAK RENKLERİNİ BELİRLEYEN.MODA,GÜZELLİK,DEKORASYON GİBİ BİR ÇOK SEKTÖRÜN TRENDLERİNİ BÜYÜK ÖLÇÜDE ETKİLEYEN VE OTORİTE GÖRÜLEN DÜNYANIN EN BÜYÜK RENK ENSTİTÜSÜ OLARAK BİLİNEN PANTONE 2018 YAZ SEZONUNUN RENGİNİ MOR VE ÖTESİ (ULTRA VİOLET ) OLARAK BELİRLEDİ.
MOR:(Ruhsal dünyanın rengi. Asilliği, dengeyi, kendine güveni, sakinleştirici ve dinlendirici duyguları pekiştirir)

-EV DEKORASYONUNDA MOR VE ÖTESİ:
Mor renk, zihni ve sinirleri sakinleştirmektedir. Mor renk, kişileri yaratıcılığa teşvik ettiği gibi ruhsal ve fiziksel dengesizliği de ortadan kaldırır. Mor renk ile modern dekorasyonlar yaratarak evinizde etkileyici bir hava yakalayabilirsiniz.Hangi renkler ile kombin edilir diyorsunuz değilmi?
Mor renk beyaz mobilyalarla kullanılacağı gibi altın, gümüş veya bakır renkleriyle pudra pembesi ve yeşil ile kombinlenebilir.Beyaz dekore edilmiş bir eviniz var ise mor ve tonları objeler kullanarak (tablo,abajur,biblo,vazo v.s.) evinizi daha zengin ve modern bir görüntüye bürümüş olursunuz.

-MAKYAJDA MOR VE ÖTESİ:
Dudaklarında mor ruju kullanan ünlülerin sayısı hiç de azımsanacak kadar değil!
Mor rengi rujlar, sarışından esmere hemen hemen her ten rengine yakışıyor. Açık lila tonlarını veya koyu mor renklerini kullanarak, kendine has makyaj stilini oluşturabilirsin. Ünlüler, mor rengi rujlarını sade göz makyajı ile tamamlamayı tercih ediyorlar.
Bil hassa yaz aylarında vazgeçilmez olan bir kaç renk vardır. Neşeli bir görüntü veren insanın içini kaynatan, enerjik renkler. Bu bahisten sonra aklınıza gelecek ilk renk mordur. Mor renk birçok kadına göre baya iddialıdır. Her an kullanamayacaklarını, hemen her şeye uyum sağlayamayacağını düşünürler. Oysa mor tonlarını nasıl makyaj yapacağını iyi bilen her kadın yüzüne yakıştırabilir. Üstelik oldukça hafif bir görünüm vererek mor makyajınızın şık durmasını sağlar.
Tek sorun bunu uygulayabilmekte, gereken kombini yapabilmektedir. Tüm bu püf noktalar dikkate alındığında mor renginin tonlamaları doğru seçilerek mor makyaj gece ya da gündüz fark etmeden girilen ortama uygun bir görünüm verecektir.

-MODA MOR VE ÖTESİ:
Bu yaz heryerde sıkça göreceğimiz violet tonları cıvıl cıvıl ve enerjik bir yaz olacağının sinyallerini verdi bile.Ayakkabıdan çantaya,desenli elbiselerden,plaj kıyafetlerine kadar her yer mor ve ötesi olacak.