Tesettür Seçiminin Püf Noktaları

Tesettürlü giyimi seçenek eden hanımlar için minik püf noktaları sunmak istiyoruz. Tesettür giyimde ölçülü olmak, sade giyinmek ve sade giyinirken de zarif olmak sizin elinizde. Üstelik çok pahalı kombin ürünlerine de ihtiyacınız yok.

Tesettür Giyimde Kaçınmanız Gerekenler

Mübalağalı renk karmaşası ilk sırada bulunuyor. Çok fazla renkle boğduğunuz kıyafetler sizi antipatik yapacaktır.

Aşırı aksesuar kullanımı da kaçınmanız şart olan bir başka konu. Parmakları ve kolları takılarla dolu tesettürlü bir hanım olmak yerine tek bir yüzük veyahut hoş bir bileklik ve saat takımı daha doğru bir tercihtir.

Eşarp ya da şalınızı dış giyimde neyi tercih ediyorsanız onun üzerine uyacak tarzda seçerken yaş etmenine de uygun bir seçim yapmak ideal olacaktır. Bone altına yapılan büyük topuzlarda filhakika çok kötü bir görünüm sunuyor bu konuda da hassasiyet size ait.

Yürüyüşünüzü aksatan çok ince ve yüksek topuklar da sıhhatiniz ve tesettürünüz için kaçınmanız gereken diğer bir başlık.

Tesettür Giyimde Şıklığın Püf Noktaları

Günlük kıyafet seçiminde bilhassa uzun hırka ya da ceketler içine basic model uzun gömlek ve tunikler hoş olur. Bu tarz hem spor hem de şıklığın göstergesi olurken rahat ve adamcıl bir tercihi gösterir. Bu tarz seçimlerde ayakkabınız kıyafetinizi bitirecek şekilde dolgu topuk da olabilir, spor ayakkabı da olabilir. Uzun zincirli postacı tarz çantalarla da aksesuarınızı bitirebilirsiniz.

Şayet tuvalet tarzda bir seçiminiz varsa renk uyumuna kesinlikle önem gösterin. Birbiriyle uyumsuz renkleri sırf moda diye seçip giyerseniz şık olayım derken demode olursunuz. Dolabınızda sizi kurtaran siyah uzun bir giysi kesinlikle olmalı. Zira siyah her daim en görkemli renlerin başında gelir ve bitirmesi da çok kolaydır. Gösterişli kıyafetinizin altına ayak sıhhatiniz el veriyorsa topuklu gösterişli ayakkabılar (çok mübalağalı olmamak kaydıyla) seçenek edilebilir.

Eşarp veyahut Şal Seçiminde Püf Nokta

Bilhassa günlük kullanımda şal çok rahat ve bağlaması da kolay olduğu için genç hanımların ilk tercihi oluyor. Gidilen mekana ve vakte göre eşarp veyahut şal tercihi yapmalısınız. Özel günlerde ve çağrılarda hoş bir ipek eşarp seçimi daha akilane olur.

Kendinize ait bir tarz oluşturmak hiç de zor değil. Tesettür giyime riayet edip sadelikle şıklığı yaşamanızı diliyoruz.